054-4337667

9 צעדים לחשיבה חיובית!

פורסם על ידי ב- ינו 6, 2013 ב- חשיבה חיובית, חשיבה חיובית מאמרים

9 צעדים לחשיבה חיובית!

לגזור ולשמור…
1. מעט עדיף על לא כלום – לנקות! אל תטעו לחשוב שאני ממליצה להתחיל לנקות. כל מי שמכיר אותי יודע שזה אינו הצד החזק שלי… ובכל זאת, יש ניקיון אחר שהוא חשוב כדי שיוקל עלינו להתחיל לחשוב חיובי. בחר לך פינה אחת בבית, אולי המדף של ספרי הבישול במטבח, המדפים העליונים בארון הבגדים, הספרייה, קופסת המכתבים שאף פעם לא קוראים… ותבדוק, תתייק ותזרוק.
כשאנחנו מסתכלים על כל הבית, המשימה נראית לפעמים גדולה מדי בשבילנו, לכן בחר לך רק פינה אחת וזהו. פינה אחת שבה יהיה סדר אמיתי, ניקיון ובהירות. לפחות לשלושה ימים. תן לעצמך לחוש את תחושת הבהירות שתעלה מן הפינה הזאת. תנשום אותה לתוכך ותחגוג .אותה תחושת בהירות תאפיין את תחילת חייך החיוביים!
2. צור קשר – חשוב על מישהו בחייך שמזמן לא הרמת טלפון לשאול מה שלומו, והתקשר. או לך לבקר. זה מחמם את הלב, מרכך את השרירים, וממלא בשמחה. גם אותך וגם אותו.

3. תרקוד – או לפחות תנוע… – energy in motion = emotion כל כך הרבה רגשות תקועים בנו, כי אין זמן להרגיש אותם או שזה לא מתאים ובדיוק צריך ללכת… אז מה אם אני כועס/עצבני/מתוסכל? יש דברים לעשות ואי אפשר פשוט לשקוע … אז במקום לתת תירוצים, החל לנוע. אפשר לרקוד אפשר להתמתח אפשר פשוט להזיז קצת את האיברים ימינה ושמאלה ורגליים באוויר:)… כשאנחנו זזים אנחנו מאפשרים לגוף להניע את כל מה שנתקע וחסום ולשחרר קצת מהמתח שהצטבר בתוכנו. אז תנועו (ומהמחשב למקרר זה לא נחשב, צריך ממש לנוע עם כוונה…

4. החלף צריך ברוצה – גם מבלי להאמין, גם רק בשפת הדיבור החיצונית והפנימית שלך. אל תחכה לאמונה. החל לעשות. זכור, כשאתה צריך אתה קורבן של מישהו, נסיבות, החיים… כשאתה רוצה אתה נוטל פיקוד על חייך.
“אני צריך לאסוף את אימא שלי מהרכבת” – “אני רוצה לאסוף את אימא שלי מהרכבת” כי אני רוצה לפנק אותה, כי זה חשוב לי, כי מגיע לה. אני רוצה.
“אני צריך לאכול ברוקולי…” – “אני רוצה לאכול ברוקולי!” כי זה בריא לי, כי חשוב לי להעניק לגוף שלי מזונות מבריאים ומטפחים, כי אני מספיק חשוב לעצמי כדי לרצות לאכול ברוקולי.

5. החלף סימן קריאה בסימן שאלה – כל כך הרבה דברים ברורים לנו, ואולי לא?
“אני לא מצליח בכלום!” – באמת? בכלום? גם לא בלהכין חביתה/להרתיח מים/לאסוף את הילדים/לכתוב מייל/לרכוס שרוכי נעליים/לשלם חשבון בנק… “אני לא מצליח בכלום?”
“אף אחד לא אוהב אותי!” באמת? אימא שלך, הילדים, חברים, אשתך, בעלך… ? “אף אחד לא אוהב אותי?” אוהבים אותך משה!

6. שאל את עצמך כל בוקר: מה אני יכול לעשות כדי להפוך את היום הזה ליום טוב? – קח אחריות על היום שלך. אל תחכה שמישהו יעשה עבורך משהו נחמד כדי שיהיה לך יום נחמד, או שמשמיים אראלה תתקשר… שאל את עצמך כל בוקר מה אתה יכול לעשות היום כדי שהיום הזה יהיה נחמד יותר. אולי להתקשר לחבר? לקבוע לצהריים? לצאת מוקדם יותר מהעבודה? לעשות אמבטיה ארוכה? להחליף לאק? לאכול יוגורט? לצאת להליכה? והכי חשוב – עשה
7. דבר יפה – על עצמך, אל עצמך (וגם על/אל אחרים). כל כך הרבה פעמים אנחנו יורדים על עצמנו. בחביבות אמנם אבל יורדים על עצמנו. הפסק. המוח שלנו לא יודע לזהות הומור והירידות הללו חודרות פנימה לליבנו. אז בפעם הבאה שתגיד “איזה מגושם אני” תעצור (אולי תשים סימן שאלה: “אני באמת מגושם?”), ותשנה – “איזה מתוק אני!” כי אתה באמת מתוק!

8. חבק, לטף – את אשתך, אימא שלך, אבא שלך, בעלך, הילדים והחתול… אם יש לך חתול. אם אין אז את הכלב. הגוף שלנו משתוקק למגע, אז אם יש אנשים שאתה אוהב סביבך, והם שמחים לחבק אותך, חבק אותם חזרה. ככה סתם מאהבה.

9. ראה סרט מצחיק פעם בשבוע – או ספר, או סדרה… וצחק בקול רם. קבע לעצמך סדנת צחוק אישית ופרטית ומתוך כוונה מלאה קרא ספר מצחיק או ראה סדרה מצחיקה או סרט. ואני לא מתכוונת לחיוך ציני עקום של “זה באמת שנון…” אלא צחוק מכל הלב. ואם שמעת על סרט מצחיק ממש – תכתוב לי. ונספר לכולם!

אהבת את התוכן? הירשם לקבל תכנים נוספים למייל האישי שלך!

תגובות פייסבוק

תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Powered by WishList Member - Membership Software